سفارش تبلیغ
صبا
 
طنز امپراتوری قانون گریزی
نویسنده : احمد فرهنگ
تاریخ : پنج شنبه 97 مرداد 11
زمان : ساعت 11:57 عصر

طنز سیاسی - اجتماعی

امپراتوری قانون گریزی

 

امپراتوری قانون گریزی

 

استاد اعظم ( با پوزخند) : آدم‌های زرنگ، قانون را نمی‌شکنند، فقط کمی آن را خم می‌کنند.
معاون اول: بله قربان صحیح می فرمایید! برای ما کار غیرقانونی، مثل آب خوردن است. فقط چیزی که هست، انجام کارهای مغایر با قانون اساسی کشورها کمی زمان‌بر است.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


 روز سیزدهم ماه آدار در اتاق کنفرانس باغ جرج واشنگتن، ماسون های کابالایی جهان جمع شده بودند تا پیرامون شیوه های دور زدن قوانین کشورها و نتایج  آن بحث و تبادل نظر نمایند.

استاد اعظم ( با پوزخند) : آدم‌های زرنگ، قانون را نمی‌شکنند، فقط کمی آن را خم می‌کنند.
معاون اول: بله قربان صحیح می فرمایید! برای ما کار غیرقانونی،مثل آب خوردن است. فقط چیزی که هست، انجام کارهای مغایر با قانون اساسی کشورها کمی زمان‌بر است.
معاون دوم: قربان! قانون چاله‌ای است بی‌انتها. به همین خاطر به راحتی می‌شود، از خلاءهای قانونی علیه دیگر قوانین کشورها اقدام کرد.
معاون سوم: پیشنهاد می‌کنم برای دور زدن قانون، انواع جنگ را در سراسر جهان گسترش دهیم؛ زیرا قانون در دوران جنگ، سکوت اختیار می‌کند.
استاد اعظم: بهتر است، کمی هم از روش‌های قانون گریزی تجربه شده گزارش بدهید.
خزانه دارکل: من موفق شده‌ام که قانون مالیات را دور بزنم. با مراجعه به بانک، وام یک دلاری درخواست کردم. گفتند چهار سنت کارمزد سالیانه می‌شود. پذیرفتم. گفتند یک تضمین هم باید بدهم. بابت دریافت یک دلار، پنجاه هزار دلار وثیقه گذاشتم و بیرون آمدم.
استاد اعظم: خوب این کار چه لطفی داشت؟
 خزانه دارکل: اتفاقاً یکی از کارمندان بانک نیز همین سؤال را مطرح کرد. گفتم: راه بهتری سراغ نداشتم تا برای پنجاه هزار دلار فقط چهار سنت مالیات بپردازم. قربان! اطلاع دارید که در بانک‌های آمریکا به سپرده‌های راکد، تا 26درصد مالیات  می‌بندند.

دبیرکل: قربان! در ایران نیز واردکنندگان کالا از مبادی ورودی مناطق تجاری آزاد می‌توانند در قالب شرکت‌های تولیدی از امتیازات جدیدی که کمیسیون تعیین ارزش افزوده در اختیار آن ها قرار می‌دهد استفاده کنند.
نمایندگان وزارت صنعت و معدن و تجارت، منطقه آزاد و گمرک اعضای این کمیسیون هستند و گمرک مجری معافیت‌هاست. این شرکت‌ها با استفاده از معافیت 85 درصدی،
 قانون را  دور می‌زنند و به ازای تولیدی که در ظاهر انجام می‌دهند، کار واردات را انجام می‌دهند و در عمل سهم ناچیزی را به دولت پرداخت می‌کنند؛ به این ترتیب هم رقابت در بازار این محصولات از بین می‌رود و هم اشتغال زایی کاهش می‌یابد.
خبر دیگر اینکه
 سایت وزارت تجارت را هک کردند و ارز ملی این کشور را با خرید خودروهای لوکس  به هدر دادند . در این ارتباط پنج مدیر این وزارتخانه بازداشت شدند.

میهن دستور: گفتنی است که در سال‌های گذشته صاحبان کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف بیشترین خسارت را به خزانه ی دولت ایران وارد کرده‌اند. طبق اعلام رئیس سازمان مالیاتی ، این واردکنندگان بیش از 8000 میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشته‌اند و طبق ماده 70 قانون گمرکی، ترخیص کالاهای آن‌ها منوط به تامین این بدهی‌ها بوده است؛ ولی آن‌ها برای فرار از پرداخت بدهی، قانون را دور زده‌اند و کالای موجود در گمرک را بر خلاف نص صریح قانون با ظهرنویسی قبض انبار یا وکالت نام? تنظیمی انتقال داده‌اند تا کالا قبل از پرداخت بدهی با نام فرد دیگری از گمرک ترخیص شود.

امین خیریه : قربان! امروز با خبر شدیم که یکی از ابربدهکاران بانکی به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت، از کشور خارج شده و به امارات گریخته است. این شخص در بازار خرید و فروش ارز فعال بوده و در برهه‌ای کار واردات پالت‌های ارزی را بر عهده داشته است و تسهیلات ارزی هنگفتی را با صفر درصد کارمزد به برادر یکی از مقامات واگذار کرده که او نیز با 26 درصد سود در همین بانک سپرده گذاری کرده است. این اختلاسگر فراری کلکسیونی از ماشین‌های میلیاردی، ویلای شخصی در امارات، موناکو فرانسه، لندن و امثال آن را در کارنامه‌ی خود دارد. اختلاسگران ایرانی با لابی‌گری و دور زدن قانون به راحتی از کشور فرار می‌کنند.

مهردار بزرگ: تعدادی از بانک‌های ایرانی توافق کردند تا نرخ سود بانکی را از 18 درصد به 15 درصد کاهش دهند. این اقدام منجر به مصوبه شورای پول و اعتبار شد و کل سیستم بانکی و انواع بانک‌ها و موسسات اعتباری تحت نظارت بانک مرکزی ملزم به رعایت این نرخ شدند اما گزارش شده است که برخی از شعب بانک‌ها با دور زدن قانون و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری، امکان دریافت سودهای بالاتر تا 21 درصد را برای سپرده‌گذاران فراهم کرده‌اند.

بزرگ سخنگو: آخرین خبر آنکه پیام رسان تلگرام در ایران فیلتر شد؛ اما همان فیلترکنندگان دولتی، به جای انتقال زیر ساخت‌های تلگرام به پیام‌رسان‌های ملی  و تقویت آن‌ها، با دور زدن قانون، فیلترشکن‌های هاتگرام و تلگرام طلایی را در اختیار کاربران قرار دادند. به قول«رابیندرانات تاگور» کرم کتاب پیش خود خیال می‌کند انسان باید خیلی احمق باشد که کتاب خود را نمی خورد.

استاد اعظم: فلیکس کریوین نوشته است: سیب وقتی دید رفقایش را از درخت می‌چینند، خودش را پشت برگ ها پنهان کرد. دلش نمی‌خواست به دست مردم بیفتد. فوقش او را می‌انداختند توی مربا، تازه این هم کیفی نداشت؛ اما تنها ماندن روی درخت هم لذتی نداشت. همکاری در مصیبت باعث تخفیف رنج می‌شود. سرک بکشم؟ نکشم؟ بکشم؟ نکشم؟ کرم تردید شروع به خوردن سیب کرد. آن قدر خورد که دیگر چیزی از سیب باقی نماند. الفاتحه! دوستان از همه‌ی امکانات خود استفاده کنید تا کرم تردید در جان قوه‌ی قضائیه‌ی ایرانی‌ها ریشه بدواند تا تیغ قوانین این کشور هرچه بیشتر کند و کندتر گردد تا دوستان ما بتوانند با دور زدن قوانین ریشه‌ی ملت ایران را بسوزانند!

به قلم : احمد فرهنگ

  

این یادداشت در تاریخ 11 مردادماه 1397 در سایت راسخون منتشر شده است، به آدرس زیر:

https://rasekhoon.net/news/show/1386201/%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C/  
برچسب ها: فراماسون (2)، جرج واشنگتن (1)، کابالا (1)، دور زدن قانون (1)، تجارت (2)، گمرک (2)، مالیات (1)، فلیکس کریوین (1)، | نظرمرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
Design By : Ashoora.ir


 

پایگاه جامع عاشورا